Fanpage Browar Miejski Bielsko-Biała
Zdobądź rabat 5%
Polski (PL)English (UK)
Browar Miejski Bielsko-Biała
Browar Miejski Bielsko-Biała

Informacja

Prezentujemy kartę piw Bielitzer. Zapytaj obsługę Browaru jakie piwa są dostępne. Dostępność niektórych piw może być zmienna z uwagi na dużą liczbę zamówień.

Bielitzer Brown Ale

Ekstrakt: 12°
Zawartość alk.: ok. 5%
Słody: pilzneński, pale ale, karmelowy, czekoladowy, prażona pszenica
Fermentacja górna
Średnia goryczka powstała z użycia chmieli polskiego, niemieckiego i angielskiego oraz słodów palonych. Łagodny aromat skórki chleba i zboża.

Bielitzer Marcowy

Ekstrakt: 13,5°
Zawartość alk.: ok. 5,5%
Słody: pilzneński, monachijski
Fermentacja dolna
Piwo jasne, obfite w smaku, treściwe, lekko chmielone. Duża słodowość o wytrawnym finiszu. Czysty charakter lagerowy. Pierwsze piwo uwarzone w BM, w kwietniu 2011roku. Od tego czasu cieszy się  największą popularnością wśród klientów. Dobrze komponuje się z solidnymi potrawami jak golonka, żeberka.

Bielitzer Pszeniczny

Ekstrakt: 12,5°
Zawartość alk.: ok. 5,0%
Słody: pszeniczny, pilzneński, karmelowy
Fermentacja górna
Wyraźnie wyczuwalne aromaty bananowe i goździkowe, mętne, lekko kwaskowate, obfita piana. Te cechy piwo zawdzięcza użyciu słodu pszenicznego, którego musi być przynajmniej 50%. Nasze pszeniczne jest wysoko doceniane nie tylko przez przypadkowych klientów, ale i koneserów. Zdobyło trzecie miejsce w konkursie "Pszeniczna Bomba" na festiwalu Birofilia 2012. Dobrze gasi pragnienie w upalne dni. Dobrze komponuje się z potrawami lżejszymi, rybami, drobiem.

Bielitzer Ciemny

Ekstrakt: 12,0°
Zawartość alk.: ok. 4,9%
Słody: pilzneński, monachijski, karmelowy, ciemny
Fermentacja dolna
Wbrew powszechnym przekonaniom nie jest to piwo słodkie, karmelkowe. Niezbyt mocne, bogaty smak, wyczuwalne, ale nie dominujące nuty karmelowe. Lekka goryczka.

Bielitzer Bursztynowy Ale

Ekstrakt: 12,0°
Zawartość alk.: ok. 4,8%
Słody: jasne i ciemne karmelowe
Fermentacja górna
Nowość. Smak to mieszające się nuty słodowo-karmelowe oraz wyczuwalna goryczka. Piwo w stylu angielskim.
Barwa jest adekwatna do nazwy.

Bielitzer Jasny

Ekstrakt: 12,5°
Zawartość alk.: ok. 5,2%
Słody: pilzneński
Fermentacja dolna
Klasyczne piwo w stylu pilznera, pełne,wyraźnie goryczkowe.

Bielitzer American Pale Ale

Ekstrakt: 12°
Zawartość alk.: ok. 4,7%
Słody: pale ale, karmelowe
Fermentacja górna
Piwo specjalne! Amerykańska wersja angielskiego piwa Pale Ale. Zastosowane amerykańskie odmiany chmielu dają wyraźniejszą goryczkę i intensywny aromat z nutami cytrusów (wyczuwalny grapefruit). Bardziej klarowne, średnio nasycone, delikatna piana. Pasuje w zasadzie do wszystkich potraw, bardzo ciekawa alternatywa dla klasycznego "jasnego pełnego". Cena: 9 zł za 0.4l.

Bielitzer Oatmeal Stout (Stout Owsiany)

Ekstrakt: 13,0°
Zawartość alk.: ok. 5%
Słody: pilzneński, monachijski, karmelowy
Płatki owsiane, palony jęczmień
Fermentacja górna
Piwo specjalne! W stylu angielskim, kolor czarnej kawy. Smak wyraźnie kawowy, ale delikatny. Dodatek owsa dodaje jedwabistości. Średnia goryczka pochodząca także od słodów palonych. Cena 9zł za 0,4l.

Bielitzer Witbier

Ekstrakt: 12,0°
Zawartość alk.: ok. 4,6%
Słody: pilzneński, pszenica, skórki pomarańczy
Fermentacja górna
Piwo specjalne!  W stylu belgijskim. Odmiana piwa pszenicznego. Zwane również biere de blanche (białe piwo). Mętne, lekko kwaskowate, te cechy piwo zawdzięcza użyciu niesłodowanej pszenicy. Wyczuwalne aromaty gorzkiej pomarańczy, kolendry. Idealne na upały. Cena: 9zł za 0,4l

American India Pale Ale (AIPA)

Ekstrakt: 16,2°
Zawartość alk.: ok. 7%
Słody: jęczmienne i pszeniczny
Fermentacja górna
Piwo specjalne! Amerykańska wersja klasycznego angielskiego piwa India Pale Ale – mocnego i mocno chmielonego, tak aby mogło przetrzymać długi morski transport do Indii. Amerykańskie odmiany chmielu dają wyraźną goryczkę i intensywny aromat, głównie cytrusowy.„Skrzyżowanie” Koźlaka Majowego i American Pale Ale. Cena 10zł za 0,4l

Bielitzer Desitka

Ekstrakt: ok. 10°
Zawartość alk.: ok. 4,5%
Słody: pilzneński, karmelowy
Fermentacja dolna
Piwo jasne, lekkie w czeskim stylu o niskiej zawartości alkoholu. Goryczka dość mocno wyczuwalna. Piwo sesyjne, czyli przeznaczone do dłuższych posiedzeń w miłym towarzystwie.

Bielitzer Red Ale

Ekstrakt: 12,0°
Zawartość alk.: ok. 4,7%
Słody: pale ale, karmelowe, melanoidynowy
Fermentacja górna
Piwo o czerwonej barwie w stylu angielskim, oryginalne w aromacie i smaku, ciekawe, odczuwalne nuty karmelowe pochodzące od słodu melanoidynowego (parzonego). Średnia goryczka, nisko nasycone, delikatna piana. Serwowane od jesieni 2012 roku zdobyło uznanie wielu klientów zaskoczonych oryginalnym, a jednocześnie zrównoważonym smakiem i aromatem.

Bielitzer Koźlak

Ekstrakt: 16,2°
Zawartość alk.: ok. 7%
Słody: jęczmienne jasne, karmelowe, prażone ciemne
Fermentacja dolna
Piwo specjalne! Piwo o dojrzałym smaku i aromacie, w niemieckim stylu bock. Długo leżakowane, warzone z czterech rodzajów słodu, mocne, z wysoką zawartością alkoholu. Cena: 10zł za 0,4l

Bielitzer Wiedeński

Ekstrakt: 13,0°
Zawartość alk.: ok. 5,3%
Słody: wiedeński, monachijski, karmelowy
Fermentacja dolna
Podobne w charakterze do Marcowego lecz jest nieco ciemniejsze, kolor jasno bursztynowy. Średnia goryczka pochodząca od szlachetnych odmian chmielu. Warzone wg receptury piwowara domowego.

Bielitzer Stout

Ekstrakt: 11°
Zawartość alk.: ok. 4,5%
Słody: pilzneński, monachijski, karmelowy, palony jęczmień
Fermentacja górna
Piwo w stylu angielskim, bardzo ciemne, kolor czarnej kawy. Smak delikatny, kremowy, zbliżony do kawy, nuty karmelowe i orzechowe. Średnia goryczka pochodząca także od słodów palonych. Łagodny aromat palonego zboża. Treściwe, piana kremowa, brązowa.

Bielitzer Pale Ale

Ekstrakt: 12,0°
Zawartość alk.: ok. 4,7%
Słody: pale ale, karmelowy
Fermentacja górna
Jasne piwo w stylu angielskim, intensywny aromat chmielowy pochodzący od angielskich odmian chmielu z nutami kwiatowymi (górna fermentacja), nisko nasycone, delikatna piana. Pasuje w zasadzie do wszystkich potraw, ciekawa alternatywa dla klasycznego "jasnego pełnego".

Bielitzer Pszeniczny Ciemny

Ekstrakt: 12,5°
Zawartość alk.: ok. 5,0%
Słody: pszeniczny, pilzneński, karmelowy, barwiący
Fermentacja górna
Odmiana piwa pszenicznego z dodatkiem słodu barwiącego. Bogatsze w smaku, nieco mętne, lekko kwaskowate, obfita piana. Tak jak pszeniczne jasne, dobrze gasi pragnienie w upalne dni i dobrze komponuje się z potrawami lżejszymi, rybami, drobiem.

Bielitzer Koźlak Majowy (Maibock)

Ekstrakt: 16,2°
Zawartość alk.: ok. 7%
Słody: jęczmienne jasne i karmelowe
Fermentacja dolna
Piwo specjalne! Piwo delikatne w smaku, o przyjemnym aromacie, goryczka niska, w niemieckim stylu bock. Długo leżakowane, warzone z czterech rodzajów słodu, mocne, z wysoką zawartością alkoholu. Cena: 10zł za 0,4l

kyfle-l